Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uchiha Sasuke

13. 11. 2012

naruto_-_uchiha_sasuke.png

 A dnes se dostáváme k pravděpodobně druhé  nejdůležitější postavě z Naruta. Je to Uchiha Sasuke.  Narozen 23. července, na počátku mangy dvanáctiletý, v  současnosti je mu asi šestnáct a půl. Vztah mezi ním a  Narutem je jedním z hlavních motorů celého příběhu.

 Sasuke pochází z kdysi velice mocného klanu, dnes r  redukovaného na dva žijící členy. Klan Uchiha má  bohatou historii, stál již za založením Listové. Také  sharingan, unikátní doujutsu (oční technika) se svým  původem odvozuje od Rinneganu, který vlastnil bájný  Rikudou sennin. Klan Uchiha má svůj název odvozen od  Uchiwa,  neboli vějíř, který je též zobrazen v jejich znaku.  Tento vějíř  se používal na rozdmýchávání ohně, proto také živel klanu Uchiha je katon. 

Sasuke však naneštěstí přišel ve svých nejspíše osmi letech o celou rodinu a to rukou svého vlatního bratra Itachiho. To v něm rozdmýchalo nenávist a touhu se pomstít. Nakonec jeho rozhodnutí zapříčinilo jeho odchod z Konohy. Naruto, který se mu v tom pokusil zabránit, s ním svedl bitvu v Údolí konce a prohrál. Přidal se k nukeninovi jménem Orochimaru, který mu dal slib, že mu pomůže zesílit.

V shippuudenu nakonec porazil a zabil svého bratra a získal tým slovutný Mangekou sharingan (Kaleidoskopický sharingan), poté však zjistil, že Itachi jednal na příkaz vedení Konohy a rozhodl se tak ukončit život nejen radních, ale celé Konohy včetně Naruta.

Jeho Mangekou sharingan má schopnosti Susanoo a Amaterasu, které Sasuke dokáže i kombinovat. Sasuke dále ovládá chidori neboli také raikiri, které ho naučil Kakashi. Tuto techniku vylepšíl v několika derivátech.

sasukesusanoobysekaikun.jpg

 

74992-naruto-white-chidori-sasuke.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sasuke složil slib, že nezabije nikoho z Konohy, dokud nezabije Naruta, proto všichni napjatě očekáváme jejich souboj.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář